Duygu Sarıoğlu
30 Takipçi | 53 Takip
23 09 2012

Rowling bilinmeyenleri açıklıyor!

 

Rowling, bilinmeyenleri yanıtlıyor.

Sizlerle Harry Potter serisine dair bilinmeyenleri paylaşıyoruz. Burada Rowling, kendisine sorulan soruları yanıtlıyor. Kitaplar hakkında yazılmamış olanları açıklamakta.

 

Neden Fred kitabın sonunda ormanda ortaya çıkmadı?

''Neden olduğunu biliyor musun? Fred'in geri dönmesi gibi bir düşüncem asla olmadı. Üç Çapulcunun ve Harry'nin annesinin dönüşünü ilk kitaptan itibaren planlamıştım. Bir önceki kuşaktan dört kahraman vardı ve onlardan biri diğerlerine ihanet etti ve ardından üç kişi kaldılar. Bu nedenle Harry'nin bu yolda onun uğruna ölen annesi, babası, Sirius ve Lupin tarafından etrafı çevrelensin istedim. Biliyorsun Lupin Harry'nin mücadelesinde eşiyle birlikte yenik düştü, geri dönüp savaşamadı. James ailesini korumaya çalışırken öldü ve Sirius savaş boyunca apaçık Harry ile birlikte mücadele ederken öldü ve zaten annesinin onun için öldüğü aşikar. Fred'i geri getirmeyi hiç düşünmedim. Tümü bir önceki kuşaktandı ve hepsi Harry için bir ebeveyn emsali olan güçlü bedenlerdi."

 

Dumbledore gerçekte Kelid Aynası'nda ne görürdü?

Ailesini, canlı, beraberce ve barışık.

 

Büyücü çocukları Hogwarts'tan önce ne eğitimi alır?

Çoğu evde yetişir, çünkü güçlerini kontrol etmenin farkında değillerdir, bu yüzden onları kendi haline bırakmak tehlikeli olacaktır. 

 

Harry ile Voldemort akraba mı?

Evet, Peverell'lerden geliyor; ama neredeyse bütün büyücü aileleri akr

abadır eğer yeterince geçmişe gidilirse.

 

Onun, korktuğu soru: Dumbledore'un asası neyden yapılmıştı?

"Belki de sorulması en gerekli soruydu bu. Çünkü aklımda bu Mürver Asa olayı vardı, efsanede de vardı, o ölü ağaçtandı. Ne diyeceğim diye düşündüm. Oldukça büyük bir ipucu verilmiş olacaktı. Ama hiç kimse, sormadı."

 

Yetişkin olduktan sonra ana karakterler nerede çalışıyorlar?

"Harry ve Hermione, Bakanlıkta: Harry, Seherbaz bölümünün başkanı. Ron, şaka dükkanında George'a yardım ediyor, ve çok da iyi yapıyor. Ginny, profesyonel bir Quidditch oyuncusu olur, ve sonra Gelecek Postası için spor yazarlığı yapar."

 

Teddy Lupin, bir kurt adam mıydı?

"Hayır, Tonks gibi bir Metamorfmagus. (aklıma gelmişken o Hufflepuff'ta)"

 

Draco Malfoy kiminle evleniyor? 

"Astoria Greengrass, Greengrass ailesinin küçük kızı. Daphne Greengrass'la 5nci kitapta tanışmıştık. Hermione SBD'lerini aldığında Pansy Parkinson'un Slytherin takımının bir parçasıydı. Neville, Çatlak Kazan'ın sahibi olan Hannah Abbott ile evleniyor. 'Bütün bunları kafamda planlamıştım çünkü bunu yapmaktan kendimi alamıyorum.'"

 

Neden 19 yıl sonra?

"İnsanların çok gençken çocuk sahibi olmasını istemiyorum, bunun iyi olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden 19 yıl, Hogwarts Ekspresine binecek bir sonraki nesil için yeterince uygundu. Genç yaşta hamileliği desteklemek istemiyorum. [Gülüşmeler] 19 yıldan daha erken olamazdı."

 

 

* * *

 

 

JK. Rowling tarafından çizilen Potter, Weasley ve Lovegood'ların soy ağacı:

 

Buna göre;

- Bill ve Fleur'un 2 çocuğu oluyor: Dominique ve Louis.

- Percy, Audrey adında biriyle evleniyor ve 2 çocukları oluyor: Moly ve Lucy.

- George, Angelina Johnson ile evleniyor ve 2 çocukları oluyor: Fred ve Roxanne.

- Luna, Rolf Scamander ile evleniyor ve 2 çocukları oluyor: Lorcan ve Lysander.

- Harry ve Ginny’nin çocukları James ve Lily’nin diğer isimleri; Sirius ve Luna.

 

 

* * * 

 

JK. Rowling'den bir başka açıklama:

 

-Büyücü dünyasındaki en büyük tabu kan durumunuz. Eğer Dumbledore gibi eşcinsel olur da saf kan olursanız, bu eşcinselliğin bir önemi yok. Dumbledore Grindelwald'a aşıktı. Bu bir aşktı, arkadaşlık değil! Aşka bu kadar çok inanan Dumbledore aldatıldı. 

 

-Voldemort'un ölümünden sonra Hermione diplomasını almak için Hogwarts'a döndü. Harry ve Ron, Kingsley tarafından Seherbaz olarak çalışmak üzere çağırıldılar. Ama Ron ondan önce bir süre Weasley Büyücü Şakaları'nda George'a yardım etti. 

 

-Harry gerçek bir Hortkuluk değildi çünkü bu yanlışlıkla olan bir olaydı. Voldemort'un ruhu o kadar zarar görmüştü ki Avada Kadavra işlemediğinde bir parçası da odada bulunan tek canlı Harry'yi vurdu. 

 

-Bu kötü ruhu Harry sadece karanlık zamanlarda farkedebildi. Mesela Dumbledore'a saldırmak istediği zaman. Ve Seçmen Şapka da bunu farketmişti ama bu bir hastalık filan değildi. 

 

-Harry'nin yara izindeki acı Voldemort'un ruhunun Harry'nin içine giren parçası. O ruh aynı yoldan geri çıkıp ana ruhla birleşmek istiyordu. 

 

-Tonks Bellatrix tarafından ve Lupin de Dolohov tarafından öldürüldüler. 

 

Bize son olarak verilen bilgi de Rowling'in yazdığı ansiklopedi ile ilgili. 

 

-Bu ansiklopedide herkesin kişisel bilgileri olacak. Kimin asası nasıldı filan gibi. Ayrıca Rowling'in Harry Potter ile ilgili bazı kişisel notları ve kimin ismini ilk önce ne yapmak istediği ve sonra isimlerde nasıl karar kıldığı gibi bilgiler yer alacak. Bu ansiklopedi bittiğinde Rowling bir daha Potter hakkında konuşmayacak. Çünkü böyle bir kitap yazması da oldukça zor ve zahmetli. Ayrıca çok uzun süren bir iş. Ansiklopedi yazmada aceleci de davranmayacak. Belki 10-15 yıl bile sürebillir.

125
0
0
Yorum Yaz